בריכה בטכנולוגיה חדשנית

אנג'לס, חדשות קריית מלאכי והסביבהיוני 2020

בריכת שחייה בטכנולוגית בניה חדשנית – אפגד ICF נבנית במושב בצרון. דרור שור יו"ר אגודת בצרון "הבריכה החדשה תשמש את הקהילה לשלל פעילויות ואירועים ולמשך שנים רבות"

להמשך קריאה של הכתבה על בניית בריכת השחייה במושב בצרון

אתגרי הביצוע בהתחדשות עירונית בעת משבר בענף הבניה מצריכים חשיבה מחוץ לקופסא

כלכליסט, זירת DUNS100יוני 2020

בתקופה כה מאתגרת, החיפוש אחר פתרונות חדשים בתחום הבנייה והיישום, שיביאו תוצאות מוכחות ובזמן מהיר, הוא הכרחי. לאור נגיף הקורונה, כאשר כוח עבודה זמין ומיומן הוא מצרך מבוקש ביותר, וזמני הביצוע מתארכים אל מעבר לזמן המתוכנן, הגיע הזמן לאמץ מודלים חדשים כדוגמת שיטת היישום ICF המקובלת וידועה בכל העולם מזה עשרות שנים בבניה של בתים פרטיים, ובניה לגובה.

להמשך קריאה של מאמר הדיעה של אבי מנשה, מנכ"ל אפגד ICF

מלון בוטיק שנבנה בצ'יק

קותי פונדמינסקי, ידיעות ירושליםאפריל 2020

לאחר שהפכה להיות העיר הראשונה בישראל שבה החלו לבנות בשיטת ICF, בירושלים ממשיכים ליישם את השיטה בפרויקט נוסף, כשהפעם מדובר בהקמת מלון בוטיק ברחוב רמב"ן.

להמשך קריאה של הכתבה על פרויקט רמב"ן 20 בירושלים

תמונה של פרויקט בבנייה רמבן 20 ממעוף ציפור
אבי מנשה ואלי סדן מסבירים על מערכת אפגד ICF בהדרכת זום

המשבר כאן בינתיים – והדיגיטל פורח: הדרכים היצירתיות של ענף הנדל"ן להתמודדות עם המצב

יובל ניסני, מרכז הנדל"ןאפריל 2020

בזמן שהסגר רק הולך ומתהדק, אנשי הענף צריכים למצוא דרכים יצירתיות כדי להמשיך ולהניע אותו קדימה. כבר היום יש לא מעט שמיישמים זאת בפועל: הדרכות על טכניקות בנייה חדשות המועברות לאדריכלים ומהנדסים; ועדות תכנון המתכנסות ודנות בתוכניות מול אדריכלים ומתכננים; מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית המתקשרות עם בעלי דירות; ותהליכי שיווק ומכירה של נכסים – כל אלו, שנעשים בשגרה פנים אל פנים, ממשיכים להתקיים למרבה השמחה, אך הפעם בצורה דיגיטלית לגמרי. מעניין לראות כמה מזה יישמר גם בימים שלאחר תום הסגר.

אבי מנשה, מנכ"ל אפגד ICF אומר: "היינו צריכים למצוא פתרון כיצד להמשיך לשווק את שיטת הבנייה, להמשיך לשמור על קשר עם הלקוחות ולהתאים את עצמנו לסיטואציה – כיצד להגיע לאנשים ושהם יגיעו אלינו". פגישות שנקבעו לתקופה הזאת לא יכלו להתקיים, לכן הזמנו את כל המתעניינים לסדרת הדרכות מקוונות באמצעות אפליקציית ה-ZOOM, ונרשמו כ-100 איש לשני המפגשים הראשונים…"

להמשך קריאת הכתבה על הדרכים היצירתיות הדיגיטליות של הענף

יש להם יציקה על הראש

תמונת השבוע, גלובס נדל"ןפברואר 2020

בירושלים, ברחוב אחד העם, החלו בשבוע שעבר לבנות בניין מגורים, שלראשונה בארץ ייבנה כולו בשיטת ICF – קירות בטון ללא בלוקים. לדברי חברת אפגד ICF עד כה השתמשו בשיטה זו רק לבניית בתים פרטיים או כתוספת לבנייה קיימת.

להמשך קריאה של הכתבה

יציקה על הראש
מהר יותר

מהר יותר, גבוה יותר, מודרני יותר: הביצוע בבנייה לאן?

רותם עמית, דה מרקר, המחלקה המסחריתדצמבר 2018

כיצד תראה הבנייה בישראל בשנים הקרובות? האם סוף סוף נזכה לטכנולוגיות שיביאו אותנו לבנייה זריזה, האם התכנון יחזור אחורנית בזמן ומהו הדגש שעליו ישימו הקבלנים את יהבם? שי הניג, מנכ"ל חברת אפגד התראיין לכתבה זו וציין כי החברה משקיעה בטכנולוגיות שישתלבו בתחום הבנייה הירוקה.

להמשך קריאה של הכתבה

טכנולוגיות בנייה כחול לבן

נועם גל, דה מרקר, המחלקה המסחריתמאי 2018

ענף הבנייה עושה בשנים האחרונות קפיצת מדרג טכנולוגית בכל הקשור לתיעוש ופתרונות באתרים ובמפעלים. ישנה עוד דרך לעשות, אבל נראה שהענף מתנער מהדימוי המיושן.

שיטת בנייה נוספת שנכנסה לשימוש בשנה האחרונה היא ICF Italia – Insulated Concrete Forms , אשר כוללת בנייה באמצעות תבניות פוליסטירן חד פעמיות, אשר מורכבת באתר הבנייה ומשמשות ליציקה של הבטון המזוין….

יעל דקל הניג, סמנכ"לית השיווק בחברת אפגד מסבירה כי "הדבר מביא לעבודה מהירה ומדויקת יותר, אשר מוזילה עלויות ומצמצמת את זמן הבנייה. החומרים קלים לעבודה ומביאים לדיוק, כמות הפסולת שנוצרת בשטח מועטה משמעותית, ולאחר מכן המבנה נהנה מבידוד איכותי המאפשר לחסוך בעלויות חימום וקירור".

להמשך קריאה של הכתבה